חדיגה מודד מוסמך

 phone icon

מדידות ארנונה

רשויות מקומיות רבות מבצעות לאחרונה מדידות ארנונה חוזרות בבתים פרטיים ודירות, הדיירים בדירות מוצאים עצמם עומדים מול צוותי מדידות ללא ידע ופרטים אודות משמעות המדידה המחודשת וזכויותיהם. הצוות של חדיגה מדידות מבצע באופן קבוע עבודות מדידה בעזרת הציוד הטכנולוגי החדיש ביותר, נשמח לענות לכל שאלה, לייעץ ולהסביר אודות תפקידו של המודד המוסמך והדרך בה יש לחשב את השטח.

האם תוכל הרשות המקומית לבצע מדידת ארנונה ללא אישור?

כדאי לדעת, הרשות המקומית רשאית לשלוח אליכם מודדים מקצועיים לביצוע מדידות ארנונה אך המודדים לא יוכלו להיכנס אל שטח פרטי שלכם ללא קבלת אישור. על המודדים לתאם עמכם את הגעתם אל הנכס. שימו לב, הרשות המקומית רשאית לקבוע מדידה בהערכה במקרים בהם הדיירים אינם מאפשרים מדידה בנכס, ברוב המקרים מדידה בהערכה תקבע שטח גדול יותר מזה הקיים. אם חישוב הארנונה שלכם מתבסס על מדידה בהערכת יש לכם זכות להזמין בעצמכם מדידות ארנונה ולבקש בחינה מחדש של חיוב הארנונה.

האם מדידות ארנונה מחדש חוקיות?

התשובה לכך היא חיובית, החוק מאפשר לרשויות המקומיות לבצע מדידות חדשות של השטח לשם חישוב ארנונה מחדש. החוק קובע כי המדידות הן פעולה לגיטימית והכרחית להתנהלות תקינה של הרשויות המקומיות.

האם שטח הנכס לחישוב ארנונה ישתנה גם כאשר לא בוצע כל שינוי במבנה?

כיום תוצאות מדידת הארנונה שונות בשל שימוש באמצעי מדידה חדישים ומדויקים יותר, שינוי של שיטת המדידה, שינוי של הוראות החוק, תיקון של טעויות עבר.

האם ניתן לערער על מדידות ארנונה של הרשויות?

אפשר ובמקרים רבים גם כדאי לבחון מחדש את מדידת הארנונה שבוצעה על ידי הרשויות. גם כאשר מדובר במדידות אותן ביצע צוות מקצועי יתכנו טעויות במדידה, בהגדרת השטח, בשיוך השטחים. לכן, כדאי לבחון היטב את התוצאות בעזרת מודד מוסמך. אם אתם סבורים כי בוצעה טעות בחישוב השטח צרו קשר עם חדיגה מדידות ונשמח לבדוק את הדברים לעומק.

שימו לב, טרם הזמה של מדידת מקצועית נוספת מטעמכם יש באפשרותכם לבצע מדידה עצמית של השטח, כך תוכלו לקבל מושג ראשוני אודות גודל המתחם ולהחליט האם יש מקום למדידה חוזרת מקצועית.
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים